Gümüşhane Pestil & Doğal Ürünler

 


Polen- Kaz Dağları (120 gr)

30.00 TL

Polen, Kaz Dağları'nın eşsiz doğasında yetişen arı kovanlarından elde edilir. Yeni sezon poleni herhangi bir bal ile karıştırarak veya smoothilerinizin üzerine veya yoğurtla tüktebilirsiniz. 

Osmanlı'dan bu yana bilinen en iyi gıda takviyelerinden bir olan polen, 21 günlük bal arıları tarafından, arı kolonisinin arı sütü üretimi ve larvaların gelişmesinde protein ihtiyacını karşılamak için toplanır. Polen, genç işçi arıların, yavruların ve yavru gıda bezlerinin gelişmesi için gerekli bir besin kaynağıdır.

Arı poleni protein, mineral ve vitamin değeri yüksek bir arı ürünüdür. Polen elde edildiği kaynağa göre farklı renk ve şekillerde olmaktadır. Polenlenin fiziksel ve kimyasal özelliğinden yararlanılarak civardaki bitki deseni öğrenebileceği gibi balın kaynağı hakkında da bilgi verebilir.

Protein bakımından zengin içeriğe sahip olan polenin içeriği aminoasitler, fenolik asitler, steroidler, enzimler antioksidanlar, beta karoten, kalsiyum, magnezyum, selenyum, nükleik asit, lektin, sistein, B1, B2, C ve E vitaminlerinden meydana gelir.İlgili Ürünler
Bu Kategorinin En Çok Satanları
Pestil
DÜKKANI
Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır