Gümüşhane Pestil & Doğal Ürünler

 


Karışık Kutu Pestil (500 gr)

40.00 TL

Cevizli, Fındıklı Pestil, Üçgen Pestil, Rulo Pestil, Ballı Sarma, Köme (Cevizli Sucuk), Narlı Sucuk, Antepfıstıklı- Dışı Fındıklı Rulo Pestil gibi 9 çeşit pestil içerir.

*Cevizli Yaprak Pestil

Dut, süt, bal, dut pekmezi (veya şeker pancarı) ve ceviz ile yapılan pestilin en temel çeşididir.

*Fındıklı Yaprak Pestil​

Dut, süt, bal, dut pekmezi (veya şeker pancarı) ve fındık ile yapılan pestil çeşididir.

*Antepfıstıklı Top Pestil​

Dut, süt, bal, dut pekmezi (hurma veya şeker pancarı), çikolata, fındık ve ceviz ile yapılan pestil çeşididir. Dış kısmında Antep fıstığı, çikolata malzemesi olarak ise prolin ve fondan kullanılır.  

*Fındıklı Top Pestil​

Dut, süt, bal, dut pekmezi (hurma veya şeker pancarı), çikolata,  fındık ve ceviz ile yapılan pestil çeşididir. Dış kısmında fındık,  çikolata malzemesi olarak ise prolin ve fondan kullanılır.  

*H.Cevizli Top Pestil​

Dut, süt, bal, dut pekmezi (hurma veya şeker pancarı), çikolata, fındık ve ceviz ile yapılan pestil çeşididir. Dış kısmında Hindistan cevizi, çikolata malzemesi olarak ise prolin ve fondan kullanılır.  

*Rulo Pestil​

Giresun fındığının işlendikten sonra fındık ezmesi haline getirilerek yaprak pestile sarılmasıyla elde edilir. Pestil; dut, süt, bal, dut pekmezi (hurma veya şeker pancarı) ve fındık içerir.

*Ballı Pestil

Kavrulmuş fındık parçacıklarının doğal bal ile harmanlanarak pestil katmanları arasına yayılması ve katlanmasıyla hazırlanır. Pestil; dut, süt, bal, dut pekmezi (hurma veya şeker pancarı) ile yapılır.

*Üçgen Pestil​

Giresun fındığının işlendikten sonra fındık ezmesi haline getirilerek yaprak pestile üçgen- muska şeklinde sarılmasıyla elde edilir. Pestil; dut, süt, bal, dut pekmezi (hurma veya şeker pancarı) ve fındık içerir.

*Köme (Cevizli Sucuk)

Dut, süt, bal, dut pekmezi, fındık ve ceviz ile hazırlanır. Dış yüzeyi Giresun’un özel fındıklarından ‘pikolalı fındık’a batırılır. Gümüşhane’de köme ve bazı bölgelerde orcik, Maraş sucuğu, bandırma ve şeker sucuk gibi isimlerle anılır.

PESTİL: Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek hasta olmanızı engeller, ‘doğal’, ‘katkısız’ şifa kaynağıdır. Günlük enerji ihtiyacınızı karşılar. Demir, kalsiyum, fosfor, potasyum, magnezyum ve lif içeriği açısından zengin oldukları için kansızlığın giderilmesi ve tansiyonun düzenlemesinde etkilidir. Selenyum minerali ve çinko içerir.

*"Gümüşhane Pestili ve Kömesi” Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillenmiştir.İlgili Ürünler
Bu Kategorinin En Çok Satanları
Pestil
DÜKKANI
Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır