Kadayıflı Rulo Pestil (kg)
Kadayıflı Rulo Pestil

Kadayıflı Rulo Pestil (kg)

Fiyat : ₺75,00(KDV Dahil)

Pestillerimiz glikoz ve/veya nişasta içermez.

:

İçi fındık ezmelidir, dışı kadayıfa batırılmıştır.

 

Dut, dut şırası, süt, bal, un ve pancar şekeri büyük bir kazanda bir araya getirilir.

En son kıvam alması için un eklenir.  Bu karışıma “herle” adı verilir. 

 

Herle gıdaya uygun ve sadece pestil yapımında kullanılan bezlere yayılır, üzerine fındık serpiştirilir. Bir yüzü kuruduktan sonra, ertesi gün diğer yüzü çevrilir. 3. gün özel askılara asılarak tamamen kuruması sağlanır. 

 

Pestil şerit halinde kesilir, arasına bolca Giresun fındığından elde edilen fındık ezmesi konarak katlanır. Dışı seyreltilmiş bala, sonra kadayıfa bulanır. 

 

Sipariş verdiğinizde kutulanır. 

Taze taze sizlere ulaştırılır. Rafta beklemez. 

 

Muhafaza Şekli: Ağzı kapaklı, hava almayan bir saklama kabında 1,5 ay rahatlıkla koruyabilirsiniz. Yumuşaklığını ve tazeliğini kaybetmemesi için buzdolabına koymanızı önermeyiz. Havayla uzun süre temas etmezse uzun süre dayanır. Direk güneş ışığına maruz bırakmayınız. 

 

Pestil; bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek hasta olmanızı engeller, ‘doğal’, ‘katkısız’ şifa kaynağıdır. Günlük enerji ihtiyacınızı karşılar. Demir, kalsiyum, fosfor, potasyum, magnezyum ve lif içeriği açısından zengin oldukları için kansızlığın giderilmesi ve tansiyonun düzenlenmesinde etkilidir. Selenyum minerali ve çinko içerir.

 

Diyetlerinizde, ara öğünlerde bu pestil çeşidini miktarına dikkat ederek tüketebilir, çocuklarınızın beslenme çantasına teneffüs aralarında tüketebilmeleri için ekleyebilirsiniz. 

 

Hamur işi yerine pestil tüketimi hem işyerinde, hem okulda enerjiyi ve verimi artırır. Dikkati diri tutar. Ani şeker düşmelerine sebebiyet vermediği için ideal bir atıştırmalıktır. 


 
Çerez Kullanımı

djgkgkhkjds