Dışı Fındıklı Çubuk Pestil (kg)
Dışı Fındıklı Çubuk Pestil (kg)
Dışı Fındıklı Çubuk Pestil

Dışı Fındıklı Çubuk Pestil (kg)

Fiyat : ₺65,00(KDV Dahil)

Pestillerimiz glikoz ve/veya nişasta içermez.

:

 

Dut, süt, bal, dut pekmezi (hurma veya şeker pancarı), hindistan cevizi ve fındık ile yapılır. Dış kısmı fındığa bulanır.

 

Pestil ve cevizli sucuk (köme) yüzyıllarca Osmanlı’da saray eğlencelerinde kuruyemiş olarak tüketilen bir atıştırmalıktı. Dışı Fındıklı Çubuk Pestil ise pestilin geleneksel tarifine sadık kalınarak kırılmış fındıkla lezzetlendirilen inovatif pestil çeşitlerindendir.

 

Muhafaza Şekli: Ağzı kapaklı, hava almayan bir saklama kabında 1,5 ay rahatlıkla koruyabilirsiniz. Yumuşaklığını ve tazeliğini kaybetmemesi için buzdolabına koymanızı önermeyiz. Havayla uzun süre temas etmezse uzun süre dayanır. Direk güneş ışığına maruz bırakmayınız. 

 

 

Pestil, içindeki malzemeler dolayısıyla bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirerek hasta olmanızı engeller, ‘doğal’, ‘katkısız’ şifa kaynağıdır. Günlük enerji ihtiyacınızı karşılar. Demir, kalsiyum, fosfor, potasyum, magnezyum ve lif içeriği açısından zengin oldukları için kansızlığın giderilmesi ve tansiyonun düzenlenmesinde etkilidir. Selenyum minerali ve çinko içerir.


 
Çerez Kullanımı

djgkgkhkjds