Gümüşhane Pestil & Doğal Ürünler

 

Makaleler » Blog » Bayramda  Baklava Yerine Pestil

Bayramda  Baklava Yerine Pestil

Bayramda  Baklava Yerine Pestil
 
Gümüşhane’nin geleneksel atıştırmalığı pestil ve köme (cevizli sucuk), Kurban Bayramı’nda konuklarına sağlıklı bir alternatif sunmak isteyenler ve baklava, çikolata yerine daha az kalorili bir tatlı tüketmek isteyenler için www.pestildukkani.com’da.

 

Dut, süt, bal, ceviz ve fındıkla yapılan 9 çeşit pestil ile herkesin damak tadına göre bir şey bulabileceği Pestil Dükkanı'nda dileyene klasik fındıklı ve cevizli yaprak pestil, dileyene içi fındık ezmeli rulo veya üçgen şeklindeki pestil en ideal seçenekleri oluşturuyor. Bazı bölgelerde orcik, Maraş sucuğu, bandırma ve şeker sucuk gibi isimlerle anılan, Gümüşhane'de çok uzun yılardır "köme" olarak bilinen cevizli sucuk ise içindeki bütün ceviz ve dış yüzeyindeki dut herlesi ile iştah kabartan cinsten.

 

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren, ‘doğal’, ‘katkısız’ şifa kaynağı olan pestil ve köme, kişinin günlük enerji ihtiyacını karşılar. Demir, kalsiyum, fosfor, potasyum, magnezyum ve lif içeriği açısından zengin olduğu için kansızlığın giderilmesi ve tansiyonun düzenlemesinde etkilidir. Selenyum minerali ve çinko içerir.

 

*"Gümüşhane Pestili ve Kömesi” 2004 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillenmiştir.

Sipariş ve Bilgi için: 0543 870 00 29

 

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Pestil
DÜKKANI
Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır