Antep Fıstıklı Atom (kg)
Antep Fıstıklı Atom
Antep Fıstıklı Atom
Antep Fıstıklı Atom

Antep Fıstıklı Atom (kg)

Fiyat : ₺90,00(KDV Dahil)
:

Pestil ve cevizli sucuk (köme) yüzyıllarca Osmanlı’da saray eğlencelerinde kuruyemiş olarak tüketilen bir atıştırmalıktı.

Antep Fıstıklı Atom ise pestilin geleneksel tarifine sadık kalınarak antep fıstığıyla lezzetlendirildiği, inovatif çeşitlerindendir.

 

Dut, süt, bal, dut pekmezi (hurma veya şeker pancarı), çikolata, un, fındık ve ceviz ile yapılan pestil çeşididir. Dış kısmında Antep fıstığı, çikolata malzemesi olarak ise prolin ve fondan kullanılır.  

 

Muhafaza Şekli: Ağzı kapaklı, hava almayan bir saklama kabında 1,5 ay rahatlıkla koruyabilirsiniz. Yumuşaklığını ve tazeliğini kaybetmemesi için buzdolabına koymanızı önermeyiz. Havayla uzun süre temas etmezse uzun süre dayanır. Direk güneş ışığına maruz bırakmayınız. 

 

Pestil içerdiği malzemeler itibariyle bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek hasta olmanızı engeller, ‘doğal’, ‘katkısız’ şifa kaynağıdır. Günlük enerji ihtiyacınızı karşılar. Demir, kalsiyum, fosfor, potasyum, magnezyum ve lif içeriği açısından zengin oldukları için kansızlığın giderilmesi ve tansiyonun düzenlenmesinde etkilidir. Selenyum minerali ve çinko içerir. 
Çerez Kullanımı

djgkgkhkjds