• Telefonla Sipariş : 0543 870 00 29

 

100TL Üzeri
ÜCRETSİZ KARGO

Ceviz İçi (1 kg) Yeni Mahsül- Yerli Ceviz

55.00 TL

Ceviz​

İnsan vücudunda gümüş iyonuna ihtiyaç duyan tek organı beyindir. Ceviz, içerdiği gümüş iyonuyla beyin için mükemmel bir gıdadır.

Yapılan çalışmalarda, haftada toplam 2-3 avuç ceviz yiyenlerin kalp krizi geçirme riskinin yemeyenlere göre yüzde 50 daha az olduğu görülmüştür.

Besin kaynağı yönünden oldukça zengin olan Cevizin Faydaları:

Bilimsel çalışmalar sonucunda cevizin damar koruyucu, ishal kesici, cildi temizleyici, siğil giderici, hipoglisemik, antifungal, antiviral, tümör engelliyici özelliklerinin olduğu belirlenmiştir.

-Ceviz kanın pıhtılaşmasını önler, kan dolaşımını düzenler, kan pıhtılarını bozar, antialerjik özellik gösterir, karaciğer fonksiyonlarını düzenler, protein sentezini teşvik eder, serum kolesterolünün azalmasını sağlar ve anormal antikor oluşumunu engeller.

-Cevizde yüksek oranda bulunan omega-3 yağ asitleri kalp hastalıklarını, inmeyi, diyabeti, yüksek kan basıncını ve klinik depresyonu azaltıyor. Ceviz tüketimi kandaki kolesterol seviyesini düşürür, kalp atışlarında düzensizliği önler.  

-Ceviz kanserden korunma sağlar, bağışıklık sistemini güçlendirir.  

-Ceviz, damarlarda daha az pıhtılaşma özelliği olan kan tipinin üretimine ve iyi kolesterol oranının kötü kolesterol oranına göre artmasına yardımcı olur.

-Cevizdeki L-Arginin kan damarlarının iç tarafının pürüzsüz ve düzgün olmasını sağlayarak kan-damar sisteminin rahatlamasını sağlıyor. Cevizdeki yağ asitlerinin kalp hastalıklarını önleme etkileri var.

-Ceviz, kavrama ve anlamayı geliştiriyor. Asya'da ceviz hâlâ beyin gıdası olarak kabul ediliyor, bu ülkelerde öğrenciler, sınavlardan önce ceviz yiyerek notlarını yükseltebileceklerine inanıyor.

-Omega-3 yağ oranı düşük çocuklarda daha yüksek hiperaktif olma özelliği, daha fazla öğrenim ve davranış bozuklukları, daha fazla huysuzluk ve uyku düzensizlikleri gözlemleniyor. Ceviz, bu sorunları önleyen omega-3 bakımından zengindir.

-Safra taşı oluşumunun önüne geçiyor.

-Cevizdeki melatonin, beyin bezesi tarafından salgılanan melatoninin insan vücudunun kullanıma hazır formunu içeriyor. Melatonin, gece çalışan, zaman farkından uyku düzensizliği çeken kişilerde uyuma rahatsızlıklarını ortadan kaldırabiliyor.

-Cevizin, antioksidan özelliği dolayısıyla kardiyovasküler ve sinir sistemine zarar veren parkinson ve alzheimer gibi hastalıkların gelişimini erteleyebiliyor. Ceviz, manganez ve bakır içerir.

-Ceviz kolesterol ve kan şekeri düşürmektedir.  

-Cevizde bulunan kalsiyum; adet öncesi karında gaz, ruhsal durum değişiklikleri, baş ağrısı, şekerli ve tatlı besinlere aşırı istek, uykusuzluk, yorgunluk, baş dönmesi gibi belirtilerin azalmasına yardımcı olur; kemik erimesini önler.

-İçinde bulunan magnezyum sayesinde, migren ataklarının azalmasına yardımcı olur.

-Kemik ve sinir dokusunu, kasların çalışmasını ve kalp atımlarını düzenler. Cevizde bulunan arginin isimli aminoasit kan damarlarını gevşeterek tıkanmasını önler.  

-Cevizde bulunan E vitamini, lif ve doymamış yağlar kalbi korur.

 

100 gram yenilebilen iç ceviz yaklaşık olarak;

14,8 gram protein, 3.5 gram nem, 64 gram yağ, 15.8 gram toplam karbonhidrat,2.1 gram posa, 1.9 gram kül içerir ve 651 Kal enerji verir. Ayrıca 99 mg kalsiyum,380 mg fosfor, 3.1 mg demir, 2 mg sodyum, 450 mg potasyum, 131 mg magnezyum, 33 mg tiamin, 9 mg niasin, 2 mg askorbik asit içerir.İlgili Ürünler
Bu Kategorinin En Çok Satanları
100TL Üzeri
ÜCRETSİZ
KARGO
Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır